VEĽKÉ PÍSMENÁ – pravopisné cvičenie, výsledok

Nedávno bola Veľká noc. Väčšinou zvykneme veľkonočné sviatky byť doma, no Veľkonočnú nedeľu chodievame do prírody. Dnes je DZeme. To nám pripomína, že by sme si mali našu planétu chrániť.

Na Slovensku máme deväť národných parkov. Najznámejší je Tatranský národný park. Ide o pohorie Vysoké Tatry, naše slovenské veľhory. Populárne národné parky sú tiež Národný park Nízke Tatry, Národný park Veľká Fatra a tiež Národný park Slovenský raj. No Slovenská republika má aj mnoho chránených území. Napríklad na západnom Slovensku máme Malé Karpaty. Náš najvyšší vrch je Gerlachovský štít.

Letnú dovolenku sme zvykli tráviť pri Jadranskom mori. Či to boli talianske pláže, či chorvátske, to nám bolo jedno. Tohto roku sme sa však rozhodli, že dovolenku strávime na Slovensku. Precestovali sme Liptov, Oravu aj východné Slovensko. Aby sme boli správni Slováci, musíme poznať našu krajinu. Veľmi pekná jaskyňa je Dobšinská ľadová jaskyňa, no mne sa viac páči jaskyňa Domnica.

Navštívili sme aj niekoľko hradov a zámkov, pretože nás zaujíma história. Môj strýko je historik. Najviac sa mi páči Oravský hrad, ktorý sa nachádza v Oravskom Podzámku. Pekný je aj hrad Krásna Hôrka, ktorý zas leží nad obcou Krásnohorské Podhradie.

Niekedy sme bývali na Agátovej ulici na Dúbravke, ale presťahovali sme sa do Devínskej Novej Vsi. Teraz bývame na Ulici Pavla Horova, kde sme kúpili byt. Moja stará mama Emília býva v Starom Meste na Ulici francúzskych partizánov. Sme Bratislavčania, no sme aj Západoslováci. Keďže chodievame do kostola, sme aj kresťania.

Moja obľúbená rozprávka je Pyšná princezná, v ktorej je pyšná princezná Krasava. V rozprávkach sú rôzne bytosti ako strigy, trpaslíci, draci i víly. Každý pozná Popolušku alebo Červenú čiapočku.

Fakulta manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove

Pedagogická fakulta Univerzity Komenského

Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra Slovenskej akadémie vied

Dôvera zdravotná poisťovňa

Nemocnica svätého Michala Košice

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

Európska centrálna banka

Spojené štáty americké

Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska

Nemecká spolková republika

4.3/5 - (11 votes)