Diktát na cudzie slová

Diktát na cudzie slová 1

Diktáty vhodné pre 9. ročník

Na motocykli prešiel mnoho kilometrov. Chirurgia je medicínsky odbor. Fyzika podporuje logické myslenie. Sizyfos je postava z mytológie. Silón aj polyamid sú syntetické vlákna. Lekári skladajú Hippokratovu prísahu. Zaoberá sa fytoterapiou aj hipoterapiou. Hypotéka je úver na bývanie. V slinách sa nachádza enzým ptyalin. Týfus bola v histórii nebezpečná choroba.

Diktát na cudzie slová 2

Dehydratácia je nedostatok tekutín. Správal sa hystericky. Matej Bel, známy slovenský polyhistor. Migrácia obyvateľstva je politický problém. Cyprián aj s Timotejom zabočili k poliklinike do chirurgickej ordinácie. Vzorky poslali na histológiu. V bunkách sa nachádza cytoplazma. Cez víkend pôjdeme so kina. Radi hrajú kriket. Pohybovali sa v rytme etnickej muziky.

Diktát na cudzie slová 3

Zaznamenal to na digitálny fotoaparát. Dirigent nechal zaznieť husľových virtuózov. Vďaka svojej vitalite môže viesť aktívny život. V miestnosti sa ozývali známe hity hip-hopu a diskotékovej hudby. Hymna je oslavná lyrická báseň. Acidifilné mlieko obsahuje prospešné mikróby.

Diktát na cudzie slová 4

Acylpyrín mu na virózu nepomohol. Biskupi trnavskej arcidiecézy. Bilingválne gymnázium. Cyril sa zachoval veľmi cynicky. Cirkulácia je cyklický pohyb. V kuchyni bol zapnutý digestor. Mám veľkú dilemu. Dyslexia je porucha čítania.