Diktát na cudzie slová

Diktát na cudzie slová 1

Diktáty vhodné pre 9. ročník

Na motocykli prešiel mnoho kilometrov. Chirurgia je medicínsky odbor. Fyzika podporuje logické myslenie. Sizyfos je postava z mytológie. Silón aj polyamid sú syntetické vlákna. Lekári skladajú Hippokratovu prísahu. Zaoberá sa fytoterapiou aj hipoterapiou. Hypotéka je úver na bývanie. V slinách sa nachádza enzým ptyalin. Týfus bola v histórii nebezpečná choroba.

Diktát na cudzie slová 2

Dehydratácia je nedostatok tekutín. Správal sa hystericky. Matej Bel, známy slovenský polyhistor. Migrácia obyvateľstva je politický problém. Cyprián aj s Timotejom zabočili k poliklinike do chirurgickej ordinácie. Vzorky poslali na histológiu. V bunkách sa nachádza cytoplazma. Cez víkend pôjdeme so kina. Radi hrajú kriket. Pohybovali sa v rytme etnickej muziky.

Diktát na cudzie slová 3

Zaznamenal to na digitálny fotoaparát. Dirigent nechal zaznieť husľových virtuózov. Vďaka svojej vitalite môže viesť aktívny život. V miestnosti sa ozývali známe hity hip-hopu a diskotékovej hudby. Hymna je oslavná lyrická báseň. Acidifilné mlieko obsahuje prospešné mikróby.

Diktát na cudzie slová 4

Acylpyrín mu na virózu nepomohol. Biskupi trnavskej arcidiecézy. Bilingválne gymnázium. Cyril sa zachoval veľmi cynicky. Cirkulácia je cyklický pohyb. V kuchyni bol zapnutý digestor. Mám veľkú dilemu. Dyslexia je porucha čítania. 

Diktát na cudzie slová 5

Nakoniec aj samotný kráľ skončil pod gilotínou. Na lekárskej fakulte chcel študovať chirurgiu, no rozhodol sa pre gynekológiu. Lekár odporučil vybrať cystu operačne. Bolesti hlavy, brucha, zvýšená teplota sú klinické príznaky aj pre týfus. Mám veľkú dilemu, neviem sa rozhodnúť pre konkrétny dizajn. Tyrkysová farba na mňa pôsobí harmonicky.

Diktát na cudzie slová 6

Tipujem, že jeho neschopnosť čítať spočíva v dyslexii. Kolegynine poznámky na moju osobu boli veľmi cynické. Jeho titul je zaslúžený, o tom nebudeme viesť diskusiu. Publikum zaregistrovalo dirigentovu dynamickú zmenu. Hipoterapia môže byť prospešná aj pre deti s hysterickými prejavmi správania. Muzikant vyjadroval názory na diskrimináciu žien. Ide o typický hip-hop. Jeho prejav je veľmi agilný.