PRÍDAVNÉ MENÁ – pravopisné cvičenie, výsledok

Ján je celkom bežný človek ako mnohí iní. No nie každý je taký. Je sebavedomý, zároveň poctivý, k priateľom úprimný, k mladým ženám galantný, k malým deťom milý, k starším ľuďom láskavý. Mnohí ľudia ho pokladajú za dobráka, no pre niektorých nemusí byť sympatický. Sú to tí ľudia, ktorým vadí silný charakter. Títo ľudia sú akísi nevyspytateľní. Takýmto typom ľudí nevyhovie ani najláskavejší prístup.

Obľubujem včelí med. Je nielen dobrý, sladký, ale aj zdravý. Však omnoho zdravší ako biely cukor. A zároveň môže byť takým istým, plnohodnotným sladidlom v chutných domácich upečených koláčoch. Nie každý med chutí rovnako. Najlepší pre mňa je med od lesných včiel. A od domácich lokálnych chovateľov. Zanietení chovatelia včiel robia toto poslanie s obrovským nadšením. Niektorí to prevzali od predošlých generácií. Starí ľudia oplývali bohatými skúsenosťami.

Sestrini a bratovi synovia sú športovo založení. Najmladší z bratových synov, náš malý Marek, sa zúčastňuje mnohých bežeckých súťaží. Naposledy súťažil so samými skúsenejšími chlapcami. Boli vysokí, silní a hlavne skúsení. Niektorí z nich aj dvojnásobní víťazi rôznych školských súťaží. No samí sebaistí jedinci. Skoro od všetkých bol menší. A tak nebol prvý, ale až tretí. Keďže je veľmi súťaživý, bol z toho veľmi smutný. Niektorí chlapci sú takí, musia byť všade prví. No s týmto postojom sú potom často sklamaní. Veď nie každý môže byť prvý a niekto musí byť aj posledný. Život je taký. A s takými pravidlami sa musíme naučiť žiť.

4.8/5 - (95 votes)