PODSTATNÉ MENÁ – pravopisné cvičenie, výsledok

Celé dni, večery aj noci strávené v hoteli priniesli určité výhody. Huslisti aj iní muzikanti obveseľovali hostí hneď po večeri. Hrali na klavíri alebo na inom nástroji. Tóny hudby zneli až do polnoci, bary sa zapĺňali ľuďmi. Všetky hotely v danom období na celej ulici obývali turisti, ženy aj muži. Izby boli plné rodín, vonkajšie areály plné detí. Recepční vždy v dobrom naladení rozdávali ľuďom úsmevy. V malom moteli na kraji mesta bol starší recepčný pracujúci v danej oblasti už celé roky. Pre ostatných recepčných bol vzorom. Poskytoval rady aj pomoci.

Kartári hrávali karty, šachisti šachy, rodiny s deťmi rôzne spoločenské hry. Samotári čítali knihy, životopisy či iné príbehy. Intelektuáli sa delili o svoje myšlienky, citovali vety zaujímavých ideí. Z každej idey mohli vzniknúť podnetné rozpravy. No nie v každej idei je kúsok pravdy. A je ťažké z toľkých ideí nájsť tú pravú. Ako hovoria mudrci, ideály neexistujú.

V okolí boli možné prechádzky do prírody. Lesy plné rôznej zveri, pod stromami hríby, rýdziky aj iné huby. Horské potôčiky čistej vody. Radosti pri uhasnutí smädu priamo pri prýštiacom prameni. Počuli sme aj dupotať nejaké divé zvery, možno to boli diviaky. Ponad stromy preletia vtáci.

Či už malé spevavé vtáčky ako sýkorky alebo drozdy, či veľké kusy ako bociany alebo husi. A možno aj dravé vtáky ako orly či výry číhajúce na svoje koristi. V šumiacom lístí bzučia včely i osy. Na Zemi sú mnohé zázraky. Aj to, že sa Zem otáča okolo svojej osi, a tak sa striedajú dni a noci.

Adam sediaci na foteli čítal noviny. Potrebuje mať texty na papieri. Monitory mu vadia a nerád číta dlhé vety na displeji. Všetky steny má obvešané obrazmi či inými doplnkami. Mnoho medailí či iných ocenení. Medaily aj diplomy mu pripomínajú jeho životné výhry.

Všetky maily od Daniely po prečítaní posielal ďalej Andrei. O Andrei veľa toho nevedel. Poznal len dve Andrey. Od jednej Andrey dostával pracovné ponuky. Pri druhej Andrei sedával v lavici, keď chodil do školy. Od obidvoch Andreí sa občas dozvedel nové správy.

Celým bytom sa niesla vôňa orchideí. Podľa tejto skutočnosti sa dalo poznať, že orchidey sú obľúbené kvety Aleny. Zvlášť z jednej orchidey mala Alena veľkú radosť. Vďaka jej zaujímavej farebnosti mala miesto v jej srdci. Tejto orchidei dopriala najslnečnejšie miesto v miestnosti.

4.5/5 - (20 votes)