Diktát na prídavné mená

Diktát na prídavné mená 1

Diktát pre šiesty ročník

Ostrý sokolí zrak zbadal v kŕdli divých kačíc jednu divú hus. Nikdy nezabudnem na Betkin nevrlý pohľad. Ivan sa zastavil pred Vladovým domom. Susedovi chlapci boli zvedaví na darček. V cieli bol prvý. Všetci boli z toho veľmi prekvapení. Podaktorí sa zaradovali. Jano bol z toho veselý. Bol to jeho najväčší deň v živote. Len jeho rodičia sú akísi nespokojní. Niektorí ľudia sú zvláštni.

Diktát na prídavné mená 2

Spevaví vtáci sa vrátili do svojich príbytkov. V lese sme našli medvedí brloh. Obidvaja matkini bratia sú vysokí. Strýko Jano je však ešte vyšší. Často som chodieval na prázdniny k starým rodičom. Mali výborný včelí med. Starý otec choval včely. Starká aj starký boli veľmi pracovití a statoční ľudia. Bol som u nich veľmi šťastný. Som ich najmladší vnuk.

Diktát na prídavné mená 3

najstarší člen, riskantný plán, bystrí výskumníci, visiaci zavinutý obrus, vydrí kožuch, otroci bití bičom, sýkorkino hniezdo, trestaný väzeň sediaci v cele, nezmyselnosť mnohých ideí, so slnečnými okuliarmi, Milkine orchidey, kráľovi poddaní, bol biely ako stena, boli červení od hanby, dedovi vnuci, od strýkových synov, akísi nezbední beťári, pouličný psík, dedinskí farmári, otec je tvrdohlavý a dôsledný, sestrin manžel, sťahovaví vtáci, žabí princ

Diktát na prídavné mená 4

Diktát pre siedmy ročník

Bratovi spolužiaci nevyhrali plavecké preteky, skončili až ako štvrtí. Na prvom mieste sa umiestnili traja usilovní chlapci z dedinskej školy. Aj keď boli najlepší, ostali skromní. Jeden z nich bol mimoriadne talentovaný. Je to Jankin brat. Janka je sesternicina kamarátka. Bystrým sokolím pohľadom ma našiel v dave kričiacich malých detí. Zdalo sa mi, že je smutný, no jeho nadšený tón hlasu ma presvedčil o opaku. Hovoril ten istý príbeh už, hádam, stý, ak nie tisíci krát. Vedel som, že pre neho je to dôležitý okamih, a tak som bol ochotný počúvať jeho hlasný smiech a pozerať sa na opičí výraz v detskej tvári.