Diktát na tvrdé a mäkké spoluhlásky

Diktát na tvrdé a mäkké spoluhlásky 1

Smrek pri jazere sa dotýkal širokej plytčiny. Z košatej lipy padá lístie. Celá krajina hýri farbami. Zľahka som sa nadýchol a zacítil v povetrí jeseň. Janov čin ma chytil za srdce. Kývol hlavou a v ruke držal dýku. Bál som sa jeho pochybenia. Chýbal mi niekto blízky. Za obzorom stúpal dym.

Diktát na tvrdé a mäkké spoluhlásky 2

Natrhal som kyticu lúčnych kvetov. Na dvore sa pobehovala hydina. Pokvapkal cibuľu citrónom. Malo to kyslú chuť. Cínový vojačik sa nehýbal. Bál sa cisára. Ten strach ho veľmi týral. Nechcel spraviť chybu. Bol veľmi citlivý. Celý týždeň čítal z čítanky tú istú rozprávku. Potreboval oddych od života na cisárskom dvore.

Diktát na tvrdé a mäkké spoluhlásky 3

obrazy hýrili krikľavými farbami, kríky ríbezlí, blýska sa veľmi blízko, lyžica z lipy, z komína sa dymí, sedeli pri rybníku, kríž na ceste horského priesmyku, strecha pokrytá škridlami, bitka bola aj tak zbytočná – nezvíťazili – hrad nedobyli, hus zasipela, sliepky a kačice sedeli na bidle, trvalé bydlisko mám v Bystrici, ukrýval pištoľ v pivnici, vraždy, zabíjanie a iné kriminálne činy, úryvok z básne sa nerýmoval, povestní rytieri spod Sitna, syrová pizza, ulicou sa ozýval Zuzkin piskľavý hlas, zmija zasyčala, lístie sa vírilo vo víchre

Diktát na tvrdé a mäkké spoluhlásky
3.2 (64.25%) 617 votes